Stara cesta 13
1356 Dobrova
Občina je prostor, ki ga sooblikujemo skupaj. Med pomembnejši deležniki, ki imajo stik s krajani in z dobrim poznavanjem dogajanja in izzivov v svojem okolju, so tudi krajevne skupnosti. Čeprav danes s precej drugačno vlogo, z manj nalogami, pa so krajevne skupnosti še vedno pomemben sogovornik razvoja občine. Tega se zavedamo tudi v okviru novega vodstva občine, zato želimo, da se povezanost občine in krajevnih skupnosti okrepi, predvsem v smeri, da ostanejo in postanejo ključni partner soodločanja in sodelovanja občine z občani.
V začetku aprila se je vodstvo občine sestalo na prvem sestanku z vsemi predsedniki krajevnih skupnosti. Pogovor je tekel v smeri nalog in pristojnosti, ki jih imajo krajevne skupnosti. Seznanili smo se s tekom aktualnih projektov, spregovorili o problematiki in stanju cestnega omrežja, vodovodov in druge infrastrukture ter se seznanili še z drugimi izzivi posamezne KS.
KS imajo tudi nalogo pripraviti letni plan dela, saj so jim tudi v letošnjem občinskem proračunu zagotovljena sredstva za delovanje in za projekte, ki jih bo KS lahko izvedla sama.
Bistven poudarek sestanka je bil dogovor o nadaljnjem načinu komuniciranja. Župan je predsednike seznanil s sklepom o ustanovitvi sveta predsednikov sveta krajevnih skupnosti, kot svoj posvetovalni organ. Sestanki s predsedniki svetov KS se bodo redno sklicevali, prav tako pa bodo predsedniki imeli pomembno usklajevalno vlogo pri strateških in drugih projektih na svojem območju. Vse to pa je usmerjeno v učinkovit pretok informacij in dvosmerno komunikacijo.
Krajevne skupnosti imajo pomembno vlogo pri obravnavi pobud občanov
Občani se s številnimi pobudami, predlogi in vprašanji obračate na Občino in druge komunikacijske kanale. Ker želimo, da se pobude tudi strateško obravnavajo, smo v dogovoru s predsedniki KS sklenili, da se bodo vse pobude, do katerih bi se morala opredeliti tudi krajevna skupnost, posredovali najprej v obravnavo pristojni krajevni skupnosti. KS ima nalogo, da posamezno pobudo obravnava in oceni, ali je pobuda smiselna in usklajena s krajani posameznega območja. KS bo v nadaljevanju določila tudi stopnjo prioritete glede na vse prejete pobude. S tem bo pobuda dobila težo, na tak način pa jo bomo lažje in strateško v nadaljevanju umestili tudi na Občini oz. jo bo v določenih primerih krajevna skupnost realizirala tudi sama.
Občane zato vabimo, da svoje pobude, ki so pomembne predvsem za ožjo lokalno skupnost, pošljete direktno na krajevno skupnost. Kontaktni podatki vseh krajevnih skupnosti so objavljeni na občinski spletni strani.
Občina Dobrova - Polhov Gradec